• Registration
Колективна аматорська радіостанція UR4HYG PDF Друк e-mail
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 
Написав Валентин Костенко   
Неділя, 15 січня 2017, 22:32

Колективна аматорська радіостанція

Колективна аматорська радіостанція Вищого професійного училища №7 м. Кременчука заснована у 1986 році з метою війсково-патріотичного виховання учнів училища та отримання ними навичок роботи в ефірі та конструюванні радіоприймальної та радіопередавальної апаратури. За останні 30 років через радіогурток колективної аматорської радіостанції пройшло не одне покоління учнів.

Активна робота радіостанції почалася з організації приміщення та антенного господарства. Адміністрацією училища було виділено секцію з трьох кімнат та приміщення радіорубки у гуртожитку училища на останньому поверсі 9-поверхового будинка. Це сприяло успішному проведенню радіозмагань на коротких хвилях, роботі та відпочинку радіооператорів. Перший позивний сигнал UB4HYG проіснував до розпаду Радянського Союзу у 1992 році. З цим позивним ми виконали умови і отримали диплом Р-100-О (за встанолення радіозв'язку зі 100 областями СРСР) та S-6-S (за встанолення радіозв'язку з шістьма континентами світу) та багато інших.

Надалі в уже незалежній Україні ми отримали новий позивний сигнал UR4HYG, з яким і працюємо зараз. На привеликий жаль, в результаті приватизації у 1998 році гуртожиток відійшов до управління автомобільного заводу КрАЗ, і ми втратили приміщення, у яких розташовувалася колективна радіостанція. З того часу робота в ефірі була короткочасною, та й розвиток мережі Інтернет вніс свій негативний вплив. Діти стали  проводити більше часу за комп'ютерами і робота радіостанції була зведена нанівець. Але пройшли роки і завдяки подальшому розвитку мережі Інтернет аматорський радіозві'язок отримав друге дихання.  Зараз з'явилася можливість слухати свій радиосигнал через мережу інтернет, отримувати електронні QSL-картки, які підтверджують наявність радіозв'язку, поєднувати трансивери з мережою Інтернет та багато іншого, що було неможливо у попередні роки.

З вересня 2016 року тривають роботи по обладнанню приміщення аматорської колективної радіостанції у навчальному корпусі №1. Так у вересні-жовтні, до настання холодів, колективом радіостанції були виконані роботи з облаштування заземлення та встановлення першої антени на даху навчального корпусу.

Завдячуючи високій кваліфікації наших зварників, були виготовлені і зварені мідні спеціальні осердя трансформаторів у середовищі аргону, так звані "балуни" 1:9.

У подальшому плані іде обладнання приміщення, робочого місця операторів та комп'ютерних тренажерів.

У грудні 2016 року начальником колективної аматорської радіостанції ВПУ-7 Валентином Костенком (UT4HN) було проведено відкрите засідання гуртка та кілька класних виховних годин у групах E-11, E-12, ОВ-31, Е-31, Е-32 на тему "Оволодіння технікою радіозв'язку".

У вересні-жовтні 2016 р. світове товариство відзначало 400 років зі дня смерті Мігеля Сервантеса, видатного іспанського письменника. До цієї дати було присвячено місяць активності іспанських радіоаматорів із спеціальними позивними сигналами та можливістю виконати умови дипломів за радіозв'язки. Наша радіостанція виконала умови і одержала "срібний" UR4HYG_Silver.pdf та "золотий" UR4HYG_Gold.pdf дипломи.

У грудні 2016 року ми успішно пройшли перереєстрацію та отримали ліцензию-дозвіл на експлуатацію колективної аматорської радіостанції. Запрошуємо всіх бажаючих отримати фах радіоаматора з радіозв'язку на коротких хвилях.

Наші досягнення з радіозв'язку:


Останнє оновлення на Понеділок, 28 травня 2018, 21:45
 
Fitness ReLady
Ukrainian English French German Russian
Copyright © 2021. Вище професійне училище №7. Designed by Lehrer

S5 Box

Вхід

Реєстрація

*
*
*
*
*

Fields marked with an asterisk (*) are required.