• Registration
Презентація книги Рути Вонагайте «Наші» PDF Друк e-mail
Написав Людмила Сипко   
Субота, 25 листопада 2017, 13:13

«Наші - це і ті, й інші»

Третього вересня в Києві в музеї Шолом Алейхема благодійна організація Rememberus. org (переклад: Пам'ятайте нас) з м. Бостон, США організувала зустріч з Рутою Вонагайте - литовською письменницею, театральним критиком, журналістом, громадським діячем, яка презентувала свою книгу «Наші». У презентації також узяла участь бібліотекар ВПУ №7 м. Кременчука. Книга присвячена жахливій трагедії, що сталася в Литві 75 років тому, коли було вбито 96% литовських євреїв.

Рута Вонагайте написала книгу, якої ніхто не очікував, на тему, що неприємна всім, на яку в суспільстві покладено табу: «Ніхто не став гірше від того, що плаче над трагедією іншої людини».

Авторка чесно розповідає про роль литовського народу, включаючи членів її сім'ї, в убивстві євреїв. Розповідає про реальні факти. У книзі використовуються тільки литовські джерела й матеріали - архіви, свідчення очевидців. Як вона каже: «Наші - це і ті, й інші».

Книга викликала велику суперечку в литовському суспільстві: чи повинне сучасне покоління відповідати за злочини батьків, вчинені за наказом нацистів? Хтось уважає, що вона зрадила свій народ, а для когось вона- мужня жінка, яка не побоялася донести нам правду.

2000 екземплярів книги розкупили за 48 годин. Книга вже видана литовською та івритом, а в лютому 2018 року вийде російською.

Після презентації учасники заходу відвідали Бабин Яр та вшанували пам’ять загиблих.


Останнє оновлення на Вівторок, 06 березня 2018, 13:07
 
Fitness ReLady
Ukrainian English French German Russian
Copyright © 2020. Вище професійне училище №7. Designed by Lehrer

S5 Box

Вхід

Реєстрація

*
*
*
*
*

Fields marked with an asterisk (*) are required.