• Registration
Інформація про відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування) PDF Друк e-mail
Написав Ольга Дяченко   
Понеділок, 21 жовтня 2019, 10:46

Булінг (цькування), тобто діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, в тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою до інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода психічному або фізичному здоров’ю постраждалої особи.

Ознаки булінгу (цькування):

* систематичність (повторюваність);

* наявність сторін – кривдник (булер), постраждала особа (жертва), спостерігачі (за їх наявності);

* дії або бездіяльність кривдника, наслідком яких є заподіяння психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування постраждалої особи інтересам кривдника (булера), та/або спричинення її соціальної ізоляції.

Критерії визначення ступеня завданої шкоди фізичному і психічному  здоров’ю зазначені в Кримінальному і Цивільному кодексах України і відповідній практиці судових розглядів. Осудність за вчинення тяжких тілесних ушкоджень настає з 14 років.

Шкода фізичному здоров’ю в Кримінальному кодексі України  визначається як нанесення тілесних ушкоджень різного ступеню важкості    (легкі, середні, тяжкі) та завдання фізичного болю без спричинення тілесних ушкоджень (ст. 121, 122, 125). Під фізичним болем розуміється такий психічний стан особи, який характеризується стражданнями внаслідок фізичного впливу. Багаторазове спричиненні болю називають мордуванням (ст. 126). Якщо умисне заподіяння фізичного болю або морального страждання потерпілого/потерпілу вчинити дії, що суперечать його/її волі – це вже катування (ст. 127).

Вчинення булінгу неповнолітньої чи малолітньої особи карається штрафом від 850 до 1700 грн. або громадськими роботами від 20 до 40 годин. Знущання, вчинені повторно упродовж року після або групою осіб караються штрафом у розмірі від 1700 до 3400 грн. або громадськими роботами на строк від 40 до 60 годин. У разі цькування неповнолітніми від 14 до 16 років, відповідатимуть його батьки або особи, що їх заміняють. До них застосовується покарання у вигляді штрафу від 850 до 1700 грн. або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин.

Окремо передбачена відповідальність за приховування фактів булінгу.

Безкоштовні гарячі лінії

0 800 500 225

116 111

 
Fitness ReLady
Ukrainian English French German Russian
Copyright © 2020. Вище професійне училище №7. Designed by Lehrer

S5 Box

Вхід

Реєстрація

*
*
*
*
*

Fields marked with an asterisk (*) are required.